QR Platba

Neurorehabilitace pro Matyáška

Společně přispějme Matyáškovi na transparentní účet 2302091760/2010 VS:1006 a umožněme mu absolvovat neurorehabilitace na klinice ASTRA

Vybráno: 0 z 50 000 Kč

Celý příběh

Matyášek má 5 let a narodil se předčasně ve 32. týdnu těhotenství a vstup do života se neobešel bez zdravotních problémů. Matyášek je opožděný v mentálním i fyzickém vývoji, nedokáže komunikovat řečí, ani znakovat.

Genetické analýzy DNA odhalily dvě na sobě nezávislé mutace, avšak ani jedna z nich zatím není lékaři popsána. Další fyzický a mentální vývoj Matyáška je proto obtížně predikovatelný.

Už jako malinký si prožil nepříjemné období s velkou pupeční kýlou, kvůli které se zpozdil začátek cvičení Vojtovy metody. Paní fyzioterapeutka říká, že je Matyášek velký bojovník, protože jde do všeho naplno.

Matyášek se pohybuje lezením po čtyřech. Pomocí rehabilitací se snaží postavit na nohy, dokáže si stoupnout u opory, udělat pár krůčků kolem opory nebo za ruce. Nově také ujde pár metrů s chodítkem. 

To vše se nám právě daří díky intenzivním rehabilitacím Matyášek rehabilituje na neurorehabilitační klinice Astra v Újezdě nad Černými Lesy, kam dochází 1 x týdně na dvě hodiny cvičení. Cvičení není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Budeme rádi, pokud se nám podaří pro Matyáška zajistit částku 50.000 Kč, která bude použita na neurorehabilitace na klinice ASTRA.